Kirkkoherranvirasto

Ota yhteyttä kirkkoherranvirastoon, kun haluat varata papin tai tilan toimituksiin (kaste, häät ja hautajaiset) sekä muissa varausasioissa. Kirkkoherranvirasto palvelee myös muissa sinua askarruttavissa kysymyksissä, jotka liittyvät esimerkiksi kirkkoon liittymiseen tai avioliiton esteiden tutkintaan. Viraston yhteystiedot: Vespertie 12, 00320 Helsinki, p. 09 2340 3200, haaga.srk@evl.fi, avoinna ma-to klo 10-14.

Haagan seurakunta

  • Kirkkoherra

  • Marja Heltelä

    kirkkoherra, Haagan seurakunta

    09 2340 3210, 050 523 5846
    marja.heltela(ät)evl.fi
    Vespertie 12, 00320 Helsinki

  • Papisto

  • Miika Kolari

    pappi, nuoriso - ja rippikoulutyö, Haagan seurakunta

    09 2340 3205, 050 380 2314
    miika.kolari@evl.fi

  • Sami Lahtinen

    pappi, vapaaehtoistyö, Haagan seurakunta

    09 2340 3229, 050 430 4461
    sami.t.lahtinen@evl.fi

  • Seppo Lappalainen

    kappalainen, Haagan seurakunta

    09 2340 3219, 050 380 2478
    seppo.lappalainen@evl.fi

  • Miira Muroma-Nikunen

    kappalainen, perhe - ja pyhäkoulutyö, Haagan seurakunta

    09 2340 3222, 050 380 3235
    miira.muroma-nikunen@evl.fi

  • Anne-Maria Ranta-aho

    pappi, diakoniatyö, Haagan seurakunta

    09 2340 3208, 050 433 3131
    anne-maria.ranta-aho@evl.fi

  • Mari Silin

    pappi, aikuistyö, lähetystyö, Haagan seurakunta

    09 2340 3213, 050 380 2365
    mari.h.jarvinen@evl.fi

  • Kanttorit

  • Hanna Autio

    kanttori, Haagan seurakunta

    09 2340 3217, 050 380 2472
    hanna.autio@evl.fi

  • Olli Mönttinen

    kanttori, Haagan seurakunta

    09 2340 3214, 050 380 3236
    olli.monttinen@evl.fi

  • Diakoniatyöntekijät

  • Elisabeth Bariskin

    diakoni, Haagan seurakunta

    09 2340 3227, 050 367 1224
    elisabeth.bariskin@evl.fi

  • Sofia Honkanen

    diakoni, työalavastaava, Haagan seurakunta

    työalavastaava
    09 2340 3224, 050 380 2356
    sofia.honkanen@evl.fi

  • Sanna Laiho

    diakoni, Haagan seurakunta

    09 2340 3228, 050 367 1225
    sanna.laiho@evl.fi

  • Heli Salo

    diakonissa, Haagan seurakunta

    09 2340 3223, 050 380 2352
    heli.salo@evl.fi

  • Nuorisotyöntekijät

  • Anni Becker

    nuorisotyönohjaaja, työalavastaava, Haagan seurakunta

    09 2340 3207, 050 380 2345
    anni.becker@evl.fi

  • Tiia Hämäläinen

    nuorisotyönohjaaja, Haagan seurakunta

    Lisätiedot: Virkavapaalla

  • Jenni Surakka

    nuorisotyönohjaaja, Haagan seurakunta

    09 2340 3226, 050 3802101
    jenni.surakka@evl.fi

  • Pauli Virtanen

    nuorisotyönohjaaja, varhaisnuorisotyö, Haagan seurakunta

    09 2340 3204, 050 380 2307
    pauli.virtanen@evl.fi

  • Lapsityöntekijät

  • Karita Jakobsson

    lastenohjaaja, Haagan seurakunta

    Lisätiedot: virkavapaalla

  • Ulla Leivo

    lastenohjaaja, Haagan seurakunta

    09 2340 3231
    ulla.leivo@evl.fi

  • Aila Pihlajavesi

    lapsityönohjaaja, Haagan seurakunta

    09-2340 3225, 050 382 3550
    aila.pihlajavesi@evl.fi

  • Minna Rosenborg

    lastenohjaaja, Haagan seurakunta

    09 2340 3231
    minna.rosenborg@evl.fi

  • Nina Saarinen

    lastenohjaaja, Haagan seurakunta

    09 2340 3209
    nina.saarinen@evl.fi

  • Antti Sneck

    lastenohjaaja, Haagan seurakunta

    antti.sneck@evl.fi
    virkavapaalla

  • Suntiot

  • Kari Keto

    pääsuntio, Haagan seurakunta

    09 2340 3215
    kari.keto@evl.fi

  • Hadiya Khwajazadeh

    suntio, Haagan seurakunta

    09 2340 3230

  • Anna-Maija Korhonen

    suntio, Haagan seurakunta

    09 2340 3230
    anna-maija.korhonen@evl.fi

  • Minna da Costa

    suntio, Haagan seurakunta

    09 2340 3230

  • Sihteerit

  • Riikka Koskela

    tiedotussihteeri, Haagan seurakunta

    riikka.koskela@evl.fi
    Lisätiedot: Virkavapaalla

  • Päivi Lipasti

    Tiedotus ja hallinto, Haagan seurakunta

    09 2340 3212, 050 570 6114
    paivi.lipasti@evl.fi
    Vespertie 12, 00320 Helsinki
    Haagan seurakunnan virasto avoinna ma-to klo 10-14
    Lisätiedot: sijaisena 16.1.2017 - 7.8.2018, virkavapaalla Munkkiniemen seurakunnasta

  • Leila Tolin

    seurakuntasihteeri, Haagan seurakunta

    Kirkkoherranvirasto p. 09 2340 3200
    09 2340 3233
    leila.tolin@evl.fi
    ma-to klo 10-14

  • Muut

  • Kari Kaipainen

    tietotekninen tuki, Haagan seurakunta

    09 2340 3232
    kari.kaipainen@evl.fi