Kirkkoherranvirasto

Ota yhteyttä kirkkoherranvirastoon, kun haluat varata papin tai tilan toimituksiin (kaste, häät ja hautajaiset) sekä muissa varausasioissa. Kirkkoherranvirasto palvelee myös muissa sinua askarruttavissa kysymyksissä, jotka liittyvät esimerkiksi kirkkoon liittymiseen tai avioliiton esteiden tutkintaan. Viraston yhteystiedot: Vespertie 12, 00320 Helsinki, p. 09 2340 3200, haaga.srk@evl.fi, avoinna ma-to klo 10-14.

Haagan seurakunta

  • Kirkkoherra

  • Marja Heltelä

    kirkkoherra, Haagan seurakunta

    09 2340 3210, 050 523 5846
    marja.heltela(ät)evl.fi
    Vespertie 12, 00320 Helsinki

  • Papisto

  • Mari Järvinen

    pappi, aikuistyö, lähetystyö, Haagan seurakunta

    09-2340 3213
    mari.h.jarvinen@evl.fi

  • Miika Kolari

    pappi, nuoriso - ja rippikoulutyö, Haagan seurakunta

    09-2340 3205
    miika.kolari@evl.fi

  • Sami Lahtinen

    pappi, vapaaehtoistyö, Haagan seurakunta

    09-2340 3229, 050-430 4461
    sami.t.lahtinen@evl.fi

  • Seppo Lappalainen

    kappalainen, Haagan seurakunta

    09 2340 3219
    seppo.lappalainen@evl.fi

  • Miira Muroma-Nikunen

    kappalainen, perhe - ja pyhäkoulutyö, Haagan seurakunta

    09-2340 3222, 050-3803 235
    miira.muroma-nikunen@evl.fi

  • Anne-Maria Ranta-aho

    pappi, diakoniatyö, Haagan seurakunta

    09-2340 3208, 050- 433 3131
    anne-maria.ranta-aho@evl.fi

  • Kanttorit

  • Hanna Autio

    kanttori, Haagan seurakunta

    09 2340 3217
    hanna.autio@evl.fi

  • Olli Mönttinen

    kanttori, Haagan seurakunta

    09 - 2340 3214
    olli.monttinen@evl.fi

  • Diakoniatyöntekijät

  • Elisabeth Bariskin

    diakoni, Haagan seurakunta

    09-2340 3227
    elisabeth.bariskin@evl.fi

  • Sofia Honkanen

    diakoni, työalavastaava, Haagan seurakunta

    työalavastaava
    09 2340 3224
    sofia.honkanen@evl.fi

  • Sanna Laiho

    diakoni, Haagan seurakunta

    09-2340 3228, 050-367 1225
    sanna.laiho@evl.fi

  • Heli Salo

    diakonissa, Haagan seurakunta

    09 2340 3223
    heli.salo@evl.fi

  • Nuorisotyöntekijät

  • Anni Becker

    nuorisotyönohjaaja, työalavastaava, Haagan seurakunta

    09 - 2340 3207
    anni.becker@evl.fi

  • Tiia Hämäläinen

    nuorisotyönohjaaja, Haagan seurakunta

    Lisätiedot: Virkavapaalla

  • Jenni Surakka

    nuorisotyönohjaaja, Haagan seurakunta

    09 2340 3226
    jenni.surakka@evl.fi

  • Pauli Virtanen

    nuorisotyönohjaaja, Haagan seurakunta

    09 - 2340 3204
    pauli.virtanen@evl.fi

  • Lapsityöntekijät

  • Karita Jakobsson

    lastenohjaaja, Haagan seurakunta

    Lisätiedot: virkavapaalla

  • Ulla Leivo

    lastenohjaaja, Haagan seurakunta

    09 2340 3231
    ulla.leivo@evl.fi

  • Aila Pihlajavesi

    lapsityönohjaaja, Haagan seurakunta

    09-2340 3225, 050 382 3550
    aila.pihlajavesi@evl.fi

  • Minna Rosenborg

    lastenohjaaja, Haagan seurakunta

    09 2340 3231
    minna.rosenborg@evl.fi

  • Nina Saarinen

    lastenohjaaja, Haagan seurakunta

    09 2340 3209
    nina.saarinen@evl.fi

  • Antti Sneck

    lastenohjaaja, Haagan seurakunta

    09-23403203
    antti.sneck@evl.fi

  • Suntiot

  • Kari Keto

    pääsuntio, Haagan seurakunta

    09-23403215
    Faksi 09-23403201
    kari.keto@evl.fi

  • Hadiya Khwajazadeh

    suntio, Haagan seurakunta

    09-2340 3230

  • Anna-Maija Korhonen

    suntio, Haagan seurakunta

    09-23403230
    anna-maija.korhonen@evl.fi

  • Marjo Pekkola

    suntio, Haagan seurakunta

    09-23403230
    marjo.pekkola@evl.fi

  • Minna da Costa

    suntio, Haagan seurakunta

    09 2340 3230

  • Sihteerit

  • Riikka Koskela

    tiedotussihteeri, Haagan seurakunta

    riikka.koskela@evl.fi
    Lisätiedot: Virkavapaalla

  • Päivi Lipasti

    , Haagan seurakunta

    tiedotus ja hallinto
    09 2340 3212, 050 570 6114
    paivi.lipasti@evl.fi
    Vespertie 12, 00320 Helsinki
    Haagan seurakunnan virasto avoinna ma-to klo 10-14
    Lisätiedot: sijaisena 16.1.2017 - 7.8.2018, virkavapaalla Munkkiniemen seurakunnasta

  • Leila Tolin

    seurakuntasihteeri, Haagan seurakunta

    09-2340 3233
    leila.tolin@evl.fi

  • Muut

  • Kari Kaipainen

    tietotekninen tuki, Haagan seurakunta

    09-2340 3232
    kari.kaipainen@evl.fi