Yhteystiedot

Lauttasaaren seurakunta

  • Kirkkoherra

  • Juha Rintamäki

    kirkkoherra, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4310
    Faksi (09) 2340 4301
    juha.rintamaki@evl.fi
    Myllykallionrinne 1 F, 00200 Helsinki

  • Papisto

  • Marko Heusala

    seurakuntapastori, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4306
    Faksi (09) 2340 4301
    marko.heusala@evl.fi
    Myllykallionrinne 1 F, 00200 Helsinki

  • Kalle Kuusniemi

    seurakuntapastori, Lauttasaaren seurakunta

    09 2340 4331
    Faksi 09 2340 4301
    kalle.kuusniemi@evl.fi
    Myllykallionrinne 1 F, 00200 Helsinki

  • Annette Markkunen

    seurakuntapastori, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4303
    Faksi (09) 2340 4301
    annette.markkunen@evl.fi
    Myllykallionrinne 1 F, 00200 Helsinki

  • Pirjo Työrinoja

    kappalainen, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4328
    Faksi (09) 2340 4301
    pirjo.tyorinoja@evl.fi
    Myllykallionrinne 1, 00200 HELSINKI,

  • Kanttorit

  • Marjukka Andersson

    kanttori, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4317
    Faksi (09) 2340 4301
    marjukka.andersson@evl.fi
    Myllykallionrinne 1, 00200 HELSINKI

  • Aino Valojärvi

    kanttori, Lauttasaaren seurakunta

    09 2340 4327
    Faksi 09 2340 4301
    aino.valojarvi@evl.fi
    Myllykallionrinne 1 F, 00200 Helsinki

  • Diakoniatyöntekijät

  • Sini Havas

    diakoniatyöntekijä, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4322
    Faksi (09) 2340 4301
    sini.havas@evl.fi
    Myllykallionrinne 1, 00200 HELSIKI

  • Taina Viherkari

    diakoniatyöntekijä, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4323
    Faksi (09) 2340 4301
    taina.viherkari@evl.fi
    Myllykallionrinne 1 F, 00200 Helsinki

  • Nuorisotyöntekijät

  • Teijo (Teiska) Junnola

    nuorisotyönohjaaja, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4305
    Faksi (09) 2340 4301
    teijo.junnola@evl.fi
    Myllykallionrinne 1, 00200 HELSINKI

  • Varpu Koivunen

    nuorisotyönohjaaja, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4307
    Faksi (09) 2340 4301
    varpu.koivunen@evl.fi
    Myllykallionrinne 1, 00200 HELSINKI

  • Lapsityöntekijät

  • Taru Hahto

    lastenohjaaja, Lauttasaaren seurakunta

    09 2340 4340
    Faksi 09 2340 4301
    taru.hahto@evl.fi
    Myllykallionrinne 1 F, 00200 Helsinki

  • Eija Härkänen

    Lastenohjaaja, lapsityön tiimivastaava, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4344
    Faksi (09) 2340 4301
    eija.harkanen@evl.fi
    Myllykallionrinne 1, 00200 Helsinki

  • Nadya Jalkanen

    Lastenohjaaja, päivä- ja iltapäiväkerho. Natalia Kuittinen sijaistaa., Lauttasaaren seurakunta

    09 2340 4340
    Faksi 09 2340 4301
    nadya.jalkanen@evl.fi
    Myllykallionrinne 1, 00200 Helsinki

  • Anu Lönnqvist

    Koululaisten iltapäiväkerhon ohjaaja, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4304
    Faksi (09) 2340 4301
    anu.lonnqvist@evl.fi
    Myllykallionrinne 1, 00200 Helsinki

  • Soili Ollikka

    Lastenohjaaja, päiväkerho, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4340
    Faksi (09) 2340 4301
    soili.ollikka@evl.fi
    Myllykallionrinne 1, 00200 HELSINKI

  • Suntiot

  • Aila Kärkkäinen

    Suntio, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4320
    Faksi (09) 2340 4301
    aila.karkkainen@evl.fi
    Myllykallionrinne 1 F, 00200 Helsinki

  • Svetlana Popova

    Siivooja, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4320
    Faksi (09) 2340 4301
    Myllykallionrinne 1, 00200 Helsinki

  • Kai Sorokin

    Pääsuntio-taloussihteeri, Lauttasaaren seurakunta

    09 2340 4315
    Faksi 09 2340 4301
    kai.sorokin@evl.fi
    Myllykallionrinne 1 F, 00200 Helsinki

  • Sihteerit

  • Mimi Kaskinen

    seurakuntasihteeri (opintovapaalla vuoden 2017) , Lauttasaaren seurakunta

    09 2340 4312
    Faksi 09 2340 4301
    mimi.kaskinen@evl.fi
    Myllykallionrinne 1 F, 00200 Helsinki

  • Marjaana Rantala

    Seurakuntasihteeri , Lauttasaaren seurakunta

    09 2340 4312
    marjaana.rantala@evl.fi
    Myllykallionrinne 1 F, 00200 Helsinki

  • Muut

  • Riitta Halsas

    emäntä, Lauttasaaren seurakunta

    09 2340 4351
    Faksi 09 2340 4301
    riitta.halsas@evl.fi
    Myllykallionrinne 1, 00200 Helsinki

  • Siru Hannula

    Projektivastaava, Lauttasaaren seurakunta

    (09) 2340 4321, 050 380 3529
    Faksi 09 2340 4301
    siru.hannula@evl.fi

  • Kirsi Klaile

    Tiedottaja, Lauttasaaren seurakunta

    09 2340 4319
    kirsi.klaile@evl.fi
    Myllykallionrinne 1 F, 00200 Helsinki

  • Tomi Panigrahi

    Suntio-vapaaehtoiskoordinaattori , Lauttasaaren seurakunta

    09 2340 4324
    tomi.panigrahi@evl.fi
    Myllykallionrinne 1, 00200 Helsinki