Kirkkoherranvirasto

Kunnantie 1, 00700 Helsinki
p. 09 2340 4400
Sähköposti malmi.srk@evl.fi

Ma-ti, to-pe klo 9-15 sekä ke klo 9-17

Päivystävä pappi
p. 09 2340 4402
ma-pe klo 9-15

Toimitusten, häät-kaste-hautaus, varaukset (myös tilavaraukset) päivystävän papin kautta.


Virkatodistustilaukset

Virkatodistuksiin ja sukuselvityksiin liittyvät tiedustelut keskusrekisteristä. Puhelinpalvelu on avoinna arkisin klo 9-15:
• suomenkielinen palvelu p. 09 2340 5000
• ruotsinkielinen palvelu p. 09 2340 5001

Sähköisesti tilauksia voi tehdä näillä tilauslomakkeilla:
Helsingin seurakuntia koskevat virkatodistustilaukset tällä tilauslomakkeella
Helsingin seurakuntia koskevat sukututkimustilaukset tällä tilauslomakkeella


Hautapalvelut
Keskusrekisterin hautapalveluissa hoidetaan hautaamiseen, hautapaikkaan ja haudanhoitoon liittyviä asioita.
p. 09 2340 6000
helsinki.hautapalvelut@evl.fi

Hautapalvelut

Malmin hautausmaan toimisto
Hautausmaan toimisto palvelee haudan sijaintia, hautapaikkojen näyttöä ja käytännön asioita esim. ajo-ohjeita koskevissa asioissa.

Malmin hautausmaan toimisto
Malmin kalmistotie, 00700 Helsinki
ark. 9.00 - 14.00
p. 09 2340 2850
malmi.hsrky@evl.fi

Malmin hautausmaa

Malmin hautausmaan kappelit



Malmin seurakunta

  • Kirkkoherra

  • Heikki Arikka

    Kirkkoherra, Malmin seurakunta

    09 2340 4411
    heikki.arikka@evl.fi

  • Papisto

  • Antti Ylinen

    kappalainen, Malmin seurakunta

    09 2340 4450
    antti.ylinen@evl.fi

  • Timo Ahoinpelto

    pastori, Malmin seurakunta

    Malmin seurakuntapiiri, aikuisrippikoulu
    09 2340 4451
    timo.ahoinpelto@evl.fi

  • Meri Ala-Kokko

    pastori, Malmin seurakunta

    Pukinmäen seurakuntapiiri, ympäristötyö
    09 2340 4452
    meri.ala-kokko@evl.fi

  • Markku Arola

    kappalainen, Malmin seurakunta

    Jakomäen seurakuntapiiri
    09 2340 4454
    markku.arola@evl.fi

  • Sari Hakuri

    pastori, Malmin seurakunta

    Pihlajamäen seurakuntapiiri, diakoniatyö
    09 2340 4455
    sari.hakuri@evl.fi

  • Jukka Holopainen

    kappalainen, Pihlajamäen seurakuntapiiri , Malmin seurakunta

    09 2340 4456
    jukka.holopainen@evl.fi

  • Petri Jukanen

    kappalainen, Viikin seurakuntapiiri, Malmin seurakunta

    09 2340 4457
    petri.jukanen@evl.fi

  • Esa Järvinen

    kappalainen, Tapanilan seurakuntapiiri, Malmin seurakunta

    09 2340 4458
    esa.jarvinen@evl.fi

  • Pirjo Kettu

    pastori, Siltamäen seurakuntapiiri; perhetyö, Malmin seurakunta

    09 2340 4473
    pirjo.k.kettu@evl.fi
    Lisätiedot: Virkavapaa 1.10.2016-31.12.2017

  • Seija Knuutila-Loukonen

    pastori, Malmin seurakuntatalo; rippikoulutyö, Malmin seurakunta

    Rippikoulu
    09 2340 4467
    seija.knuutila-loukonen@evl.fi

  • Laura-Elina Koivisto

    pastori, Malmin seurakunta

    Malmin seurakuntapiiri
    09 2340 4478, 050 570 4648
    laura-elina.koivisto@evl.fi
    Lisätiedot: Vapaaehtoistyö

  • Markus Kopperoinen

    kappalainen, Pukinmäen seurakuntapiiri, Malmin seurakunta

    09 2340 4459
    markus.kopperoinen@evl.fi

  • Esko M. Laine

    pastori, teol.tohtori, Malmin seurakunta

    Puistolan seurakuntapiiri
    09 2340 4461
    esko.m.laine@evl.fi
    Lisätiedot: Virkavapaa 1.9.16-28.2.18

  • Outi Lantto

    pastori, Viikin seurakuntapiiri; Nuoret aikuiset, Malmin seurakunta

    09 2340 4475
    outi.lantto@evl.fi

  • Joona Mikkola

    pastori, Malmin seurakuntapiiri; perhetyö , Malmin seurakunta

    09 2340 4453
    joona.mikkola@evl.fi
    Lisätiedot: Virkavapaa 31.3.2019 saakka

  • Paula Närhi

    Pihlajamäen seurakuntapiiri, lähetystyö, Malmin seurakunta

    09 2340 4477
    paula.narhi@evl.fi

  • Anita Olli

    pastori, Malmin seurakunta

    Malmin seurakuntapiiri
    09 2340 4466
    anita.olli@evl.fi

  • Martta Paijola

    kappalainen, Siltamäen seurakuntapiiri , Malmin seurakunta

    09 2340 4468
    martta.paijola@evl.fi

  • Torsti Paijola

    kappalainen, Puistolan seurakuntapiiri , Malmin seurakunta

    Puistolan seurakuntapiiri
    09 2340 4469
    torsti.paijola@evl.fi

  • Elina Perttilä

    Malmin seurakunta, Jakomäen seurakuntapiiri, lapsityö, Malmin seurakunta

    09 2340 4463
    elina.perttila@evl.fi

  • Pirkko Poisuo

    kappalainen, Malmin seurakuntapiiri , Malmin seurakunta

    09 2340 4470
    pirkko.poisuo@evl.fi

  • Aino Poutanen

    pastori, Puistolan seurakuntapiiri; nuorisotyö, Malmin seurakunta

    09 2340 4465
    aino.poutanen@evl.fi

  • Anni Punkka

    pastori, Malmin seurakunta

    Viikin seurakuntapiiri
    09 2340 4471
    anni.punkka@evl.fi
    Lisätiedot: Viikin seurakuntapiiri, lapsityö

  • Jukka Suonoja

    pastori, Malmin seurakunta

    Tapanilan seurakuntapiiri, kouluikäiset
    09 2340 4464
    jukka.suonoja@evl.fi

  • Heidi Tikka

    pastori, Pihlajamäen seurakuntapiiri; nuorisotyö, Malmin seurakunta

    09 2340 4479
    heidi.tikka@evl.fi

  • Sofia Tuomenvirta

    pastori, Malmin seurakunta

    Puistolan seurakuntapiiri
    09 2340 4472
    sofia.tuomenvirta@evl.fi
    Lisätiedot: Puistolan seurakuntapiiri

  • Kanttorit

  • Heikki Poutanen

    kanttori, Malmin seurakunta

    Malmin seurakuntapiiri
    09 2340 4417
    heikki.poutanen@evl.fi

  • Timo Olli

    kanttori, Malmin seurakunta

    Pihlajamäen ja Jakomäen seurakuntapiirit
    09 2340 4492
    timo.olli@evl.fi

  • Ulla Pesonen

    kanttori, Malmin seurakunta

    Puistolan seurakuntapiiri
    09 2340 4493
    ulla.pesonen@evl.fi

  • Kaisu Rauhamaa

    kanttori, Malmin seurakunta

    Pukinmäen seurakuntapiiri
    09 2340 4494
    kaisu.rauhamaa@evl.fi

  • Elina Tofferi

    kanttori, Malmin seurakunta

    Siltamäen seurakuntapiiri
    09 2340 4497
    elina.tofferi@evl.fi
    Lisätiedot: Virkavapaa 14.3.2018 saakka.

  • Marjasisko Varha

    kanttori, Malmin seurakunta

    Viikin seurakuntapiiri
    09 2340 4496
    marjasisko.varha@evl.fi

  • Merja Wirkkala

    Kanttori, Tapanilan seurakuntapiiri, Malmin seurakunta

    (09) 2340 4495
    merja.wirkkala@evl.fi

  • Diakoniatyöntekijät

  • Elina Leppihalme

    diakoniatyöntekijä, Malmin seurakunta

    Vs. johtava diakoniatyöntekijä
    09 2340 4525
    elina.leppihalme@evl.fi

  • Annikka Hakala

    diakoniatyöntekijä, Tapulin alue, Malmin seurakunta

    09 2340 4520
    annikka.hakala@evl.fi
    Ajanvaraus ke klo 10-11, p. 09 2340 4486

  • Elise Hartonen

    diakoniatyöntekijä, Jakomäen alue, Malmin seurakunta

    09 2340 4523
    elise.hartonen@evl.fi
    Ajanvaraus ke klo 10-11, p. 09 2340 4488

  • Kirsi Jaakonaho

    diakoniatyöntekijä, diakoninen perhe- ja nuorten aikuisten työ, Malmin seurakunta

    09 2340 4534
    kirsi.jaakonaho@evl.fi

  • Tarja Koivumäki

    diakoniatyöntekijä, Viikin alue, Malmin seurakunta

    09 2340 4526
    tarja.koivumaki@evl.fi
    Ajanvaraus ma klo 9-11 p. 09 2340 4489

  • Leila Koskelin

    diakoniatyöntekijä, Tapanilan alue, Malmin seurakunta

    09 2340 4522
    leila.koskelin@evl.fi
    Ajanvaraus ke klo 10-11, p. 09 2340 4483

  • Saara Menezes

    diakoniatyöntekijä; Malmin alue, Malmin seurakunta

    (09) 2340 4536
    saara.menezes@evl.fi
    Ajanvaraus ma klo 13-14 ja ke klo 10-11, p. 09 2340 4481

  • Helena Pietinen

    diakoniatyöntekijä. Pihlajamäen ja Pihlajiston alue, monikulttuurisuustyö, Malmin seurakunta

    09 2340 4530
    helena.pietinen@evl.fi
    Ajanvaraus ke klo 9-11 p. 09 2340 4487

  • Anna Ryhänen

    Diakoniatyöntekijä, Pukinmäen alue, Malmin seurakunta

    09 2340 4524
    anna.ryhanen@evl.fi
    Ajanvaraus ma klo 10-11, p. 09 2340 4482

  • Merja Saviniemi

    diakoniatyöntekijä, Siltamäen alue, Malmin seurakunta

    09 2340 4532
    merja.saviniemi@evl.fi
    Ajanvaraus ke klo 10-11 p. 09 2340 4484

  • Niina Vättö

    diakoniatyöntekijä; Puistolan alue, Malmin seurakunta

    09 2340 4533
    niina.vatto@evl.fi
    Ajanvaraus ke klo 10-11 p. 09 2340 4485

  • Nuorisotyöntekijät

  • Minna Karas

    Nuorisotyönohjaaja, nuorisotyön vastaava, Malmin seurakunta

    09 2340 4542
    minna.karas@evl.fi

  • Kati Karppinen

    Nuorisotyönohjaaja, varhaisnuorisotyön vastaava, Siltamäen seurakuntapiiri, Malmin seurakunta

    09 2340 4543
    kati.karppinen@evl.fi

  • Liisamaija Elenius

    Nuorisomuusikko, Malmin seurakunta

    09 2340 4552
    liisamaija.elenius@evl.fi

  • Heidi Granström

    Nuorisotyönohjaaja, rippikoulu, Malmin seurakunta

    (09) 2340 4559
    heidi.granstrom@evl.fi

  • Ari-Pekka Kankkunen

    Nuorisotyönohjaaja, varhaisnuorisotyö, Viikin seurakuntapiiri, Malmin seurakunta

    09 2340 4555, 050 342 8187
    ari-pekka.kankkunen@evl.fi
    Lisätiedot: Vs. 31.8.2016 - 31.8.2017

  • Riitta Koivisto

    Nuorisotyönohjaaja, varhaisnuorisotyö, Pihlajamäen seurakuntapiiri, Malmin seurakunta

    09 2340 4545
    riitta.koivisto@evl.fi

  • Anni Kuivala

    Nuorisotyönohjaaja, varhaisnuorisotyö, Malmin seurakuntapiiri, Malmin seurakunta

    09 2340 4553
    anni.kuivala@evl.fi

  • Taava Lankinen

    nuorisotyönohjaaja, varhaisnuorisotyö, Tapanilan seurakuntapiiri, Malmin seurakunta

    Tapanilan alue
    09 2340 4544
    taava.lankinen@evl.fi

  • Asko Lintumäki

    Nuorisotyönohjaaja, varhaisnuorisotyö, Puistolan seurakuntapiiri, Malmin seurakunta

    09 2340 4548
    asko.lintumaki@evl.fi

  • Emma Luoto

    Nuorisotyönohjaaja, varhaisnuorisotyö, Viikin seurakuntapiiri, Malmin seurakunta

    Viikin seurakuntapiiri
    09 2340 4555
    emma.luoto@evl.fi
    Lisätiedot: Virkavapaa 31.12.17 saakka

  • Katja Muranen

    Nuorisotyönohjaaja, erityisnuorisotyö, Malmin seurakunta

    (09) 2340 4558
    katja.muranen@evl.fi

  • Tiina Mäki-Arvela

    Nuorisotyönohjaaja, varhaisnuorisotyö, Jakomäen seurakuntapiiri, Malmin seurakunta

    09 2340 4550
    tiina.maki-arvela@evl.fi

  • Antti Nieminen

    Nuorisotyönohjaaja, Malmin seurakunta

    09 2340 4551
    antti.nieminen@evl.fi

  • Niina Penttinen

    Nuorisotyönohjaaja, varhaisnuorisotyö, Pukinmäen seurakuntapiiri, Malmin seurakunta

    09 2340 4549
    niina.penttinen@evl.fi

  • Eppu Rantala

    Nuorisotyönohjaaja, Malmin seurakunta

    09 2340 4557
    eppu.rantala@evl.fi

  • Tomi Uimonen

    Nuorisotyönohjaaja, Malmin seurakunta

    09 2340 4556
    tomi.uimonen@evl.fi

  • Lapsityöntekijät

  • Johanna Laurinen

    Varhaiskasvatuksen ohjaaja, Malmin seurakunta

    Varhaiskasvatuksen kehittäminen, lastenohjaajien lähiesimies
    09 2340 4576
    johanna.m.laurinen@evl.fi

  • Päivi Ahmaoja

    Lastenohjaaja, Malmin seurakunta

    (09) 2340 4570
    paivi.ahmaoja@evl.fi
    Lisätiedot: Puistolan seurakuntapiiri

  • Marianne Hapsal

    Lapsityönohjaaja, Malmin seurakunta

    Pyhäkoulutyö, monikulttuurisen lapsi- ja perhetyön kehittäminen
    09 2340 4583
    marianne.hapsal@evl.fi

  • Anna Henninen

    lastenohjaaja, Malmin seurakunta

    09 2340 4584
    anna.henninen@evl.fi

  • Margit Jukanen

    Lastenohjaaja, Malmin seurakunta

    09 2340 4571
    margit.jukanen@evl.fi
    Lisätiedot: Viikin seurakuntapiiri

  • Maija Kaseva-Herranen

    Lastenohjaaja, Malmin seurakunta

    09 2340 4572
    maija.kaseva-herranen@evl.fi
    Lisätiedot: Puistolan seurakuntapiiri

  • Jaana Lehtonen

    Lastenohjaaja, Malmin seurakunta

    09 2340 4573
    jaana.k.lehtonen@evl.fi
    Lisätiedot: Pukinmäen seurakuntapiiri, virkavapaa 14.1.-23.11.2017

  • Paula Mäki

    Lastenohjaaja, Malmin seurakunta

    09 2340 4577
    paula.maki@evl.fi
    Lisätiedot: Malmin seurakuntapiiri

  • Minna-Liisa Palander-Hiltunen

    Lastenohjaaja, Malmin seurakunta

    09 2340 4578
    minna-liisa.palander-hiltunen@evl.fi
    Lisätiedot: Malmin seurakuntapiiri

  • Anne Ridell

    Vastaava lastenohjaaja, Malmin seurakunta

    09 2340 4581
    anne.ridell@evl.fi
    Lisätiedot: Siltamäen seurakuntapiiri

  • Seija Saarinen

    Lastenohjaaja, Malmin seurakunta

    09 2340 4586
    seija.saarinen@evl.fi
    Lisätiedot: Jakomäen seurakuntapiiri

  • Anu Vihanto

    Lastenohjaaja, Malmin seurakunta

    09 2340 4587
    anu.vihanto@evl.fi
    Lisätiedot: Tapanilan seurakuntapiiri

  • Mervi Öhman

    Lastenohjaaja, Malmin seurakunta

    09 2340 4579
    mervi.ohman@evl.fi
    Lisätiedot: Pihlajamäen seurakuntapiiri

  • Suntiot

  • Arja Käkelä

    Pääsuntio, Malmin seurakunta

    09 2340 4415
    arja.kakela@evl.fi

  • Anna-Maija Finne

    Suntio, Malmin seurakunta

    Malmin seurakuntapiiri, Malmin kirkko
    09 2340 4420
    malmi.piiri@evl.fi

  • Kirsti Hämäläinen

    Suntio, Malmin seurakunta

    Viikin seurakuntapiiri, Viikin kirkko
    09 2340 4429
    viikki.piiri@evl.fi

  • Mika Jokivartio

    Suntio, Malmin seurakunta

    Tapanilan seurakuntapiiri, Tapanilan kirkko
    09 2340 4423
    tapanila.piiri@evl.fi

  • Silja Karola-Rouvinen

    Suntio, Malmin seurakunta

    Malmin seurakuntapiiri, Malmin kirkko
    09 2340 4420
    malmi.piiri@evl.fi

  • Eija Kinnunen

    Suntio, Malmin seurakunta

    Puistolan seurakuntapiiri, Puistolan kirkko
    09 2340 4425
    puistola.piiri@evl.fi

  • Seija Lehtimäki

    Suntio, Malmin seurakunta

    Siltamäen seurakuntapiiri, Siltamäen seurakuntakoti
    09 2340 4424
    siltamaki.piiri@evl.fi

  • Yan-Ming "Jenni" Li

    Suntio, Malmin seurakunta

    Pihlajamäen seurakuntapiiri, Pihlajiston seurakuntakoti
    09 2340 4437
    pihlajamaki.piiri@evl.fi

  • Arja Lindholm

    suntio, Malmin seurakunta

    Malmin seurakuntatalo
    09 2340 4421
    malmi.talo@evl.fi

  • Zubaila Masih

    Suntio, Malmin seurakunta

    Jakomäen seurakuntapiiri, Jakomäen kirkko
    09 2340 4428
    jakomaki.piiri@evl.fi

  • Helena Meriläinen

    Suntio, Malmin seurakunta

    Pukinmäen seurakuntapiiri, Pukinmäen seurakuntakoti
    09 2340 4422
    pukinmaki.piiri@evl.fi

  • Anita Montonen

    Suntio, Malmin seurakunta

    Pihlajamäen seurakuntapiiri, Pihlajamäen kirkko
    09 2340 4427
    pihlajamaki.piiri@evl.fi

  • Hannele Palmroos

    Suntio, Malmin seurakunta

    Pihlajamäen seurakuntapiiri, Pihlajamäen kirkko
    09 2340 4427
    pihlajamaki.piiri@evl.fi

  • Elina Pores

    , Malmin seurakunta

    Viikin seurakuntapiiri, Viikin kirkko
    09 2340 4429
    viikki.piiri@evl.fi

  • Mirja Rahikka

    Suntio, Malmin seurakunta

    Malmin seurakuntatalo
    09 2340 4421
    malmi.talo@evl.fi

  • Tiina Rilanne

    Suntio, Malmin seurakunta

    Tapanilan seurakuntapiiri, Tapanilan kirkko
    09 2340 4423
    tapanila.piiri@evl.fi

  • Tiina Seppänen

    Suntio, Malmin seurakunta

    Pukinmäen seurakuntapiiri, Pukinmäen seurakuntakoti
    09 2340 4422
    pukinmaki.piiri@evl.fi
    Lisätiedot: Virkavapaa 3.4.-27.10.2017

  • Sarita Sopanen

    Suntio, Malmin seurakunta

    Puistolan seurakuntapiiri, Puistolan kirkko
    09 2340 4425
    puistola.piiri@evl.fi

  • Raija Suppula

    Suntio, Malmin seurakunta

    Malmin seurakuntapiiri, Malmin kirkko
    09 2340 4420
    malmi.piiri@evl.fi

  • Luottamushenkilöt

  • Sanna Aivio

    Malmin seurakuntaneuvoston jäsen, Malmin seurakunta

    0500 405 380
    sanna.aivio@gmail.com

  • Anki Arpiainen

    Malmin seurakuntaneuvoston ja yhteisen kirkkovaltuuston jäsen, Malmin seurakunta, Yhteinen kirkkovaltuusto

    040 518 4831
    outanki@hotmail.com
    Kalkkivuorentie 43 L 29, 00760 Helsinki
    Lisätiedot: fil.maist., opettaja, eläkeläinen

  • Ulla Halme

    Malmin seurakuntaneuvoston jäsen, Malmin seurakunta

    050 371 9130
    ulla@ullahalme.fi
    Jokipolku 25 D 00780 Helsinki
    Lisätiedot: Sairaanhoitaja

  • Ahti Kuorikoski

    Malmin seurakuntaneuvoston ja yhteisen kirkkovaltuuston jäsen, Malmin seurakunta, Yhteinen kirkkovaltuusto

    050 463 2970
    ahti.kuorikoski@kolumbus.fi
    Tyynelänkuja 2 A 5
    Lisätiedot: Säveltäjä

  • Raija Lehtonen

    Malmin seurakuntaneuvoston ja yhteisen kirkkovaltuuston jäsen, Malmin seurakunta, Yhteinen kirkkovaltuusto

    050 362 6673
    raijaterttu.lehtonen@gmail.com
    Hallatie 13, 00780 Helsinki
    Lisätiedot: Luokanopettaja

  • Laura Leipakka

    Malmin seurakuntaneuvoston jäsen, Malmin seurakunta

    laura.leipakka@gmail.com
    Pihlajisto
    Lisätiedot: Projektikoordinaattori, opiskelija

  • Tuula Pontela

    Malmin seurakuntaneuvoston ja yhteisen kirkkovaltuuston jäsen, Malmin seurakunta, Yhteinen kirkkovaltuusto

    tuula.pontela@fimnet.fi
    Lisätiedot: Terveyskeskuslääkäri

  • Kaisa Raittila

    Malmin seurakuntaneuvoston ja yhteisen kirkkovaltuuston jäsen, Malmin seurakunta

    0400 606 979
    kaisa.raittila@saunalahti.fi
    Kuoppatie 41 B, 00730 Helsinki
    Lisätiedot: FM, kirjailija

  • Katrianna Raunio

    Malmin seurakuntaneuvoston ja yhteisen kirkkovaltuuston jäsen, Malmin seurakunta, Yhteinen kirkkovaltuusto

  • Veronica Saarela

    Malmin seurakuntaneuvoston ja yhteisen kirkkovaltuuston jäsen, Malmin seurakunta

    veronica.saarela@helsinki.fi
    Lisätiedot: Opiskelija, teologian kandidaatti

  • Pekka Salomaa

    Malmin seurakuntaneuvoston ja yhteisen kirkkovaltuuston jäsen, Malmin seurakunta

    0400 800 896
    pekka.salomaa@suomi24.fi
    Tyynelänkuja 5 A 5, 00780 Helsinki
    Lisätiedot: Ylikonstaapeli emeritus

  • Kalle Sorsa

    Malmin seurakuntaneuvoston jäsen, Malmin seurakunta

    0400 418 131
    kas@verhoomosorsa.fi
    Porttirinne 8, 00750 Helsinki
    Lisätiedot: Yrittäjä, hpj yhtiöissä: Verhoomo Sorsa Oy, Suomen Autokaluste Oy ja Velvision Oy

  • Minna Valtonen

    Malmin seurakuntaneuvoston ja yhteisen kirkkovaltuuston jäsen, Malmin seurakunta

    040 509 2012
    minna.valtonen@diak.fi
    Lisätiedot: TT, opettaja

  • Sinikka Vepsä

    Malmin seurakuntaneuvoston ja yhteisen kirkkovaltuuston jäsen, Malmin seurakunta

    sinikka.vepsa@elisanet.fi
    Lisätiedot: www.sinikkavepsa.fi

  • Tuulikki Vuorinen

    Malmin seurakuntaneuvoston ja yhteisen kirkkovaltuuston jäsen, Malmin seurakunta

    050 357 7316
    tuulikki.vuorinen@kotikone.fi
    Lisätiedot: Opettaja, sairaanhoitaja-diakonissa

  • Heta Warto-Tillander

    Malmin seurakuntaneuvoston jäsen, Malmin seurakunta

    040 778 9865
    heta.warto@gmail.com

  • Muut

  • Nelli Heinimo

    tiedotussihteeri, Malmin seurakunta

    09 2340 4414
    nelli.heinimo@evl.fi
    Lisätiedot: Virkavapaa 31.12.2017 asti

  • Tuila Huomo

    tiedottaja, Malmin seurakunta

    09 2340 4413
    tuila.huomo@evl.fi

  • Laura Koskelainen

    , Malmin seurakunta

    vs. Tiedotussihteeri, some- ja nettitiedotus, Malmin seurakunta
    09 2340 4442
    laura.koskelainen@evl.fi
    Lisätiedot: ti-to klo 9-15

  • Outi Kuusela-Marjanen

    kanslisti, Malmin seurakunta

    09 2340 4400
    malmi.srk@evl.fi

  • Riitta Maatiala

    kirkkoherran sihteeri, Malmin seurakunta

    09 2340 4412
    Faksi 09 2340 4401
    riitta.maatiala @evl.fi

  • Minna-Sisko Mäkinen

    kansainvälisen työn sihteeri, Malmin seurakunta

    09 2340 4416
    minna-sisko.makinen@evl.fi

  • Eeva-Kaisa Mönkkönen

    toimistosihteeri, Malmin seurakunta

    09 2340 4400
    malmi.srk@evl.fi