Toimitusvaraukset (hää-kaste-hautaus) tehdään kirkkoherran viraston kautta 09 2340 4700. Kirkkoherranvirasto avoinna ma, pe kello 10-14 ja ke kello 14-18.

Meilahden seurakunta

  • Kirkkoherra

  • Hannu Ronimus

    kirkkoherra, rovasti, Meilahden seurakunta

    Seurakuntaneuvoston pj, aikuistyö, yhteiskunnallinen työ, henkilöstö, talous
    09 2340 4723
    hannu.ronimus@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Papisto

  • Virva Krans

    seurakuntapastori, Meilahden seurakunta

    Lapsi- ja perhetyö, Länsi-Pasilan aluepastori
    09 2340 4725
    virva.krans@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Hilkka Niemistö

    seurakuntapastori, TT, Meilahden seurakunta

    Meilahden, Ruskeasuon ja Pikku-Huopalahden aluepastori
    09 2340 4728
    hilkka.niemisto@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Pasi Riepponen

    nuorisopastori, Meilahden seurakunta

    Rippikoulu- ja nuorisotyö
    09 2340 4724
    pasi.riepponen@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Jukka Valkama

    Jukka Valkama

    seurakuntapastori, Meilahden seurakunta

    50 % virkavapaa, töissä 4.8.2017 alkaen
    09 2340 4726
    jukka.valkama@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Kanttorit

  • Nina Pakkanen

    kanttori, Meilahden seurakunta

    Työalavastaava, konserttitoiminta, Meilahti ja Ruskeasuo, Gospel Helsinki
    09 2340 4730
    nina.pakkanen@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Jenni Paaso

    Varhaisiän musiikinopettaja, Meilahden seurakunta, Pakilan seurakunta, Töölön seurakunta, Vuosaaren seurakunta

    Muskaritoiminta
    09 2340 6341 tai 050 596 5601
    jenni.paaso@evl.fi

  • Pete Vuorio

    kanttori, Meilahden seurakunta

    Länsi-Pasila, Meilahden kamarikuoro
    09 2340 4731
    pete.vuorio@evl.fi
    Jalavatie 6 b , 00270 Helsinki

  • Diakoniatyöntekijät

  • Sirkku Kuusanmäki

    diakonissa, työalavastaava, Meilahden seurakunta

    Meilahti ja Länsi-Pasila
    09 2340 4740
    sirkku.kuusanmaki@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki
    Puhelinajanvaraus ti kello 10-11 (taloudellinen avustustoiminta)

  • Lauri Anttila

    diakoni, Meilahden seurakunta

    Vapaaehtoistoiminta
    09 2340 4751
    lauri.anttila@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Frida Koskinen

    kesädiakoni, Meilahden seurakunta

    ajalla 22.5.-31.7.2017
    09 2340 4718
    frida.koskinen@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki
    Talousasioissa ajanvaraus ti klo 10-11.

  • Nuorisotyöntekijät

  • Anni Laakso

    johtava nuorisotyönohjaaja, Meilahden seurakunta

    Työalavastaava, Meilahden ala-aste
    09 2340 4750
    anni.i.laakso@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Anu "Porkkana" Aalto

    nuorisotyönohjaaja, Meilahden seurakunta

    Varhaisnuorisotyö, L-P:n ja PH:n ala-aste
    050 360 8503
    anu.aalto@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Lapsityöntekijät

  • Reija Lind

    lastenohjaaja, Meilahden seurakunta

    Meilahden päivä- ja ip-kerho, Meilahden perhekerho
    09 2340 4753
    reija.lind@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Nadia Lindfors

    iltapäiväkerhonohjaaja, Meilahden seurakunta

    09 2340 4761
    nadia.lindfors@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Mia Malm

    lastenohjaaja, Meilahden seurakunta

    Lapsi- ja perhetyö, Ruskeasuon perhekerho, päiväkotipyhäkoulut
    09 2340 4760
    mia.malm@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Suntiot

  • Hannu Hietalahti

    pääsuntio, Meilahden seurakunta

    Meilahden kirkon suojelujohtaja, energiavastaava, työpaikkakouluttaja, ympäristöryhmän pj.
    09 2340 4715
    hannu.hietalahti@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Jani Juvonen

    suntio, Meilahden seurakunta

    Meilahden kirkon apul. suojelujohtaja
    09 2340 4771
    jani.juvonen@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Ari Nygren

    suntio, Meilahden seurakunta

    09 2340 4774
    ari.nygren@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Eeva-Liisa Sammela

    suntio-emäntä, Meilahden seurakunta

    Ruskeasuon seurakuntakeskuksen suntio
    09 2340 4775
    eeva-liisa.sammela@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Sihteerit

  • Tiia Lemmetyinen

    osa-aikainen seurakunta- ja viestintäsihteeri, Meilahden seurakunta

    09 2340 4714
    tiia.lemmetyinen@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Liisa Nöyränen

    seurakuntasihteeri, Meilahden seurakunta

    09 2340 4716
    liisa.noyranen@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki

  • Johanna Sillanpää

    seurakuntasihteeri, Meilahden seurakunta

    09 2340 4712
    johanna.sillanpaa@evl.fi
    Jalavatie 6 b, 00270 Helsinki