Munkkiniemen seurakunta

  • Kirkkoherra

  • Leo Glad

    kirkkoherra, Munkkiniemen seurakunta

    09 2340 5110
    leo.glad@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki

  • Papisto

  • Tarja Frilander

    seurakuntapastori, Munkkiniemen seurakunta

    Koordinaattori, Lapsi- ja perhetyön pastori
    09 2340 5142
    tarja.frilander@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki

  • Jouni Hartikainen

    kappalainen, Munkkiniemen seurakunta

    09 2340 5152
    jouni.hartikainen@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki

  • Sinikka Peltohaka

    seurakuntapastori, Munkkiniemen seurakunta

    pastori, lähetys ja kansainvälinen vastuu
    09 2340 5132
    sinikka.peltohaka@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki

  • Kanttorit

  • Kaisa Sidoroff

    kanttori, Munkkiniemen seurakunta

    virkavapaalla

  • Senni Valtonen

    kanttori, Munkkiniemen seurakunta

    erityisesti nuoriso- ja rippikoulutyö
    09 2340 5117
    senni.valtonen@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki

  • Anne Viljamaa

    kanttori, Munkkiniemen seurakunta

    erityisesti lapsi- ja perhetyö
    09 2340 5127
    anne.viljamaa@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki

  • Diakoniatyöntekijät

  • Heli Erkkilä

    diakoni, Munkkiniemen seurakunta

    Vanhustyö
    09 2340 5158
    heli.erkkila@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki
    Diakoniapäivystys ti ja to klo 10-11, soita ja sovi tapaamisaika

  • Leena Leppilahti

    diakonissa, Munkkiniemen seurakunta

    vanhustyö ja vapaaehtoistyön yhdyshenkilö
    09 2340 5138
    leena.leppilahti@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki

  • Mia Salmio

    diakonissa, Munkkiniemen seurakunta

    Koordinaattori, johtava diakoniaviranhaltija, työikäinen väestö, DIAKONIA-AVUSTUKSET
    09 2340 5128
    mia.salmio@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki
    Diakoniapäivystys ti ja to klo 10-11, soita ja sovi tapaamisaika

  • Nuorisotyöntekijät

  • Hetu Saarinen

    nuorisotyönohjaaja, Munkkiniemen seurakunta

    09 2340 5107, 050 409 0136
    hetu.saarinen@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki

  • Lapsityöntekijät

  • Heli Ahonen

    iltapäiväkerhon ohjaaja, Munkkiniemen seurakunta

    09 2340 5104
    heli.m.ahonen@evl.fi
    Lehtisaaren kappeli, Papinpöydänkuja 4, 00340 Helsinki

  • Leena Eronen

    lastenohjaaja, Munkkiniemen seurakunta

    09 2340 5103
    leena.eronen@evl.fi
    Munkkiniemen kirkko, Tiilipolku 6, 00330 Helsinki

  • Auli Etäniemi

    lapsityöntekijä, Munkkiniemen seurakunta

    ip-kerhojen vastaava
    09 2340 5144
    auli.etaniemi@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki

  • Rauna Mannermaa

    lastenohjaaja, Munkkiniemen seurakunta

    09 2340 5134
    rauna.mannermaa@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki

  • Ida Salmi

    iltapäiväkerhon ohjaaja, Munkkiniemen seurakunta

    09 2340 5124
    ida.salmi@evl.fi
    Lehtisaaren kappeli, Papinpöydänkuja 4, 00340 Helsinki

  • Suntiot

  • Sonja Fasta

    suntio, Munkkiniemen seurakunta

    09 2340 5125
    sonja.fasta@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki

  • Marko Lahtinen

    suntio, , Munkkiniemen seurakunta

    09 2340 5165
    marko.lahtinen@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki
    Lisätiedot: virkavapaalla

  • Karri Malm

    suntio, Munkkiniemen seurakunta

    09 2340 5185
    karri.malm@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki

  • Sihteerit

  • Päivi Lipasti

    tiedottaja, Munkkiniemen seurakunta


    Faksi



    Lisätiedot: virkavapaalla 7.8.2018 saakka

  • Ulla Rytkönen

    seurakuntasihteeri (virasto, henkilöstöhallinto, talous), Munkkiniemen seurakunta

    09 2340 5111
    ulla.rytkonen@evl.fi
    Raumantie 3, 00350 Helsinki
    TOIMITUS- JA TILAVARAUSASIAT kirkkoherranviraston kautta; ti, to ja pe klo 9-13, ke klo 14-17 p. 09 2340 5100

  • Luottamushenkilöt

  • Mikael Hidén

    , Munkkiniemen seurakunta

  • Risto Jukko

    , Munkkiniemen seurakunta

  • Eeva-Liisa Koltta-Sarkanen

    , Munkkiniemen seurakunta

    050 4143272
    koltta-sarkanen@kolumbus.fi
    Ritokalliontie 9 as. 1, 00330 Helsinki

  • Jaakko Meretniemi

    , Munkkiniemen seurakunta

  • Helena Moilanen

    , Munkkiniemen seurakunta

  • Kaarina Osmoviita

    , Munkkiniemen seurakunta

    040 5195142
    kaarina.osmoviita@gmail.com

  • Leena Pankakoski

    , Munkkiniemen seurakunta

  • Helena Seppälä

    , Munkkiniemen seurakunta, Yhteinen kirkkovaltuusto

    040 7224458
    helena.seppala@ymail.com

  • Kati Solastie

    , Munkkiniemen seurakunta

  • Sini Suomalainen

    , Munkkiniemen seurakunta, Yhteinen kirkkovaltuusto

    sini.suomalainen@aalto.fi

  • Kirsti Tani

    , Munkkiniemen seurakunta

  • Sirpa Tyrkkö

    , Munkkiniemen seurakunta, Yhteinen kirkkovaltuusto

    Porintie 5 H 108, 00350 Helsinki