Henkilöstö

Paavalin seurakunnan henkilöstö yhteiskuvassa. Klikkaa kuvaa, niin näet sen isompana.

Paavalin seurakunta

  • Kirkkoherra

  • Kari Kanala

    kirkkoherra, Paavalin seurakunta

    09 2340 5410, 050 433 9898
    kari.kanala@evl.fi
    Twitter: @PaavaliSrk FC: facebook.com/Paavalinseurakunta

  • Papisto

  • Tuuli Aitolehti

    seurakuntapastori, Paavalin seurakunta

    Yhteisöpappi
    09 2340 5448, 050 3480 357
    tuuli.aitolehti@evl.fi / FB: Tuuli Pappi / Instagram: tuuli_aitolehti

  • Petri Flinck

    seurakuntapastori, Paavalin seurakunta

    Lähetystyö
    09 2340 5425, 050 380 4164
    petri.flinck@evl.fi

  • Elina Koivisto

    seurakuntapastori (virkavapaalla 31.8.2017 asti), Paavalin seurakunta

    Viestintä, naistyö, lapsi- ja perhetyö
    09 2340 5452, 050 3804 185
    elina.koivisto@evl.fi / FB: Elina Koivisto

  • Arja Kortelainen

    seurakuntapastori, Paavalin seurakunta

    Diakonia, sielunhoito, vapaaehtoistyö
    09 2340 5413, 050 377 4024
    arja.kortelainen@evl.fi

  • Minna Kumpukallio

    vs. seurakuntapastori, Paavalin seurakunta

    Rippikoulutyö, nuorisotyö, koulutyö, sielunhoito
    09 2340 5423, 050 3212 322
    minna.kumpukallio@evl.fi / FB: Minna-Pappi Kumpukallio

  • Niina Pihlajamaa

    vs. seurakuntapastori 31.8.2017 asti, Paavalin seurakunta

    Naistyö, lapsi- ja perhetyö
    09 2340 5452, 050 3804 185
    niina.pihlajamaa@evl.fi

  • Juha Valkeapää

    Kappalainen, Paavalin seurakunta

    Jumalanpalvelus, aikuistyö, suntioiden esimies
    09 23405424, 050 3804 162
    juha.valkeapaa@evl.fi

  • Kanttorit

  • Jukka Ahokas

    Kanttori, Paavalin seurakunta

    09 2340 5431, 050 378 0687
    jukka.ahokas@evl.fi
    Sammatintie 5, 00550 Helsinki

  • Seppo Välimäki

    Kanttori, Paavalin seurakunta

    Kuorot
    09 2340 5432, 050 380 4169
    seppo.välimäki@evl.fi
    Sammatintie 5, 00550 Helsinki

  • Diakoniatyöntekijät

  • Birgitta Huhtaluhta

    vastaava diakoniatyöntekijä, Paavalin seurakunta

    09 2340 5453, 050 380 4198
    birgitta.huhtaluhta@evl.fi

  • Kirsti Hietalahti

    diakoniatyöntekijä, Paavalin seurakunta

    Mielenterveystyö, vanhustyö
    09 2340 5451, 050 380 4184
    kirsti.hietalahti@evl.fi

  • Tuija Samila

    Virkavapaalla, diakoniatyöntekijä, Paavalin seurakunta

    tuija.samila@evl.fi

  • Pekka Tähtinen

    diakoniatyöntekijä, Paavalin seurakunta

    Miestyö
    09 2340 5442, 041 547 0778
    pekka.tahtinen@evl.fi

  • Nuorisotyöntekijät

  • Ann-Marie Ahlsten

    nuorisotyönohjaaja, Paavalin seurakunta

    Nuoret, yläkouluikäiset, rippikoulu, yhteistyö koulujen kanssa, nuorisokasvatuksen tiimivastaava
    050 375 8604 (myös WhatsApp), 09 2340 5441
    ann-marie.ahlsten@evl.fi / Nuorisotyön Instagram, Twitter ja SnapChat @uskotoivorento

  • Lapsityöntekijät

  • Mona Juntunen

    Perhetyönohjaaja, Paavalin seurakunta

    09 2340 5462, 050 380 4194
    mona.juntunen@evl.fi

  • Maija Raumanen

    lastenohjaaja, Paavalin seurakunta

    09 2340 5019, 050 363 4157
    maija.raumanen@evl.fi

  • Auli Savolainen-Kykyri

    lastenohjaaja, Paavalin seurakunta

    09 2340 5013, 050 345 8058
    auli.savolainen-kykyri@evl.fi

  • Juha Väänänen

    iltapäiväkerho-ohjaaja, Paavalin seurakunta

    09 2340 5461, 050 380 4186
    juha.vaananen@evl.fi

  • Suntiot

  • Pirjo Heimo

    suntio, Paavalin seurakunta

    09 2340 5445, 050 380 4178
    pirjo.heimo@evl.fi

  • Ritva Linnajärvi

    suntio, Paavalin seurakunta

    09 2340 5445, 050 380 4178
    ritva.linnajarvi@evl.fi

  • Inkeri Suomela

    suntio, Paavalin seurakunta

    09 2340 5428, 050 380 4143
    inkeri.suomela@evl.fi

  • Matti Tanska

    suntio, Paavalin seurakunta

    09 2340 5445, 050 380 4178
    matti.tanska@evl.fi

  • Sihteerit

  • Tarja Aaltonen

    Seurakuntasihteeri, Paavalin seurakunta

    Kirkkoherran ja seurakuntaneuvoston sihteeri, henkilöstö- ja hallintoasiat, viestintä, viraston hoito
    09 2340 5412, 050 380 4144
    tarja.aaltonen@evl.fi