Pakilan seurakunta

  • Kirkkoherra

  • Leo Norja

    kirkkoherra, Pakilan seurakunta

    09 2340 5510
    leo.norja@evl.fi

  • Papisto

  • Satu-Elina Ansas

    pastori, lähiesimies, Pakilan seurakunta

    09 2340 5534
    satu-elina.ansas@evl.fi

  • Jouni Pirttijärvi

    pastori, kasvatus, Pakilan seurakunta

    09 2340 5530
    jouni.pirttijarvi@evl.fi

  • Marita Toivonen

    lähetystyö , Pakilan seurakunta

    09 2340 5535
    marita.toivonen@evl.fi

  • Tiia Tuovinen

    lähiesimies, Pakilan seurakunta

    09 2340 5538
    tiia.tuovinen@evl.fi

  • Kanttorit

  • Jussi Hirvonen

    kanttori, Pakilan seurakunta

    09 2340 5537
    jussi.hirvonen@evl.fi

  • Ari Häyrinen

    kanttori, Pakilan seurakunta

    09 2340 5536
    ari.hayrinen@evl.fi

  • Jenni Paaso

    Varhaisiän musiikinopettaja, Meilahden seurakunta, Pakilan seurakunta, Töölön seurakunta, Vuosaaren seurakunta

    Muskaritoiminta
    09 2340 6341 tai 050 596 5601
    jenni.paaso@evl.fi

  • Diakoniatyöntekijät

  • Anna-Kaisa Jussila

    diakoni, Pakilan seurakunta

    09 2340 5552
    anna-kaisa.jussila@evl.fi

  • Raakel Laaksonen

    diakoni, Pakilan seurakunta

    09 2340 5553
    raakel.laaksonen@evl.fi

  • Iisa Lehtinen

    projektityöntekijä, Pakilan seurakunta

    vapaaehtoistyö
    09 2340 5556
    iisa.lehtinen@evl.fi

  • Nuorisotyöntekijät

  • Lauri Koivisto

    nuorisotyönohjaaja, Pakilan seurakunta

    09 2340 5550
    lauri.koivisto@evl.fi

  • Saija Mäntynen

    nuorisotyönohjaaja, Pakilan seurakunta

    09 2340 5551
    saija.mantynen@evl.fi

  • Lapsityöntekijät

  • Tanja Berg

    lapsityönohjaaja, lähiesimies, Pakilan seurakunta

    09 2340 5554
    tanja.berg@evl.fi

  • Anni Nikkanen

    perhetyöntekijä, Pakilan seurakunta

    09 2340 5563
    anni.nikkanen@evl.fi

  • Helkky Pennanen

    lastenohjaaja, Pakilan seurakunta

    09 2340 5555
    helkky.pennanen@evl.fi

  • Aino Perälä

    lastenohjaaja, Pakilan seurakunta

    09 2340 5564
    aino.perala@evl.fi

  • Moona Seppä

    lastenohjaaja, Pakilan seurakunta

    09 2340 5529
    moona.seppa@evl.fi

  • Heli Sjöberg

    lastenohjaaja, Pakilan seurakunta

    09 2340 5560
    heli.sjoberg@evl.fi