Seurakunna työntekijät

Roihuvuoren seurakunta

  • Kirkkoherra

  • Timo Pekka Kaskinen

    Kirkkoherra, Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5710
    pekka.kaskinen@evl.fi

  • Papisto

  • Markus Ek

    seurakuntapastori, Roihuvuoren seurakunta

    nuoriso- ja rippikoulutyö
    09 2340 5726, 050 380 1539
    markus.ek@evl.fi
    Roihuvuoren kirkko, Tulisuontie 2, 00820 Helsinki
    Lisätiedot: nuoriso- ja rippikoulutyö

  • Minnamari Helaseppä

    Seurakuntapastori , Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5776, 050 361 3718
    minnamari.helaseppa@evl.fi
    Roihuvuoren kirkko, Tulisuontie 2, 00820 Helsinki

  • Kari Laaksonen

    kappalainen, Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5716, 050 556 2526
    kari.laaksonen@evl.fi
    Laajasalon kirkko, Reposalmentie 13, 00840 Helsinki
    Lisätiedot: Laajasalon aluekappalainen, diakoniatyö

  • Essi Lyytinen

    seurakuntapastori, nuorisopastori, Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5796, 050 415 2103
    essi.lyytinen@evl.fi
    Roihuvuoren kirkko, Tulisuontie 2, 00820 Helsinki
    Lisätiedot: Vs. 31.8. asti

  • Annaelina Mäkilampi

    Vs Seurakuntapastori, Roihuvuoren aluetyö, Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5746
    annaelina.makilampi@evl.fi

  • Anja Nurminen

    kappalainen, Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5736, 050 409 3036
    anja.nurminen@evl.fi
    Roihuvuoren kirkko, Tulisuontie 2, 00820 Helsinki
    Lisätiedot: Roihuvuoren aluekappalainen, lähetystyö

  • Arja Vaulas

    seurakuntapastori, Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5756, 050 596 8858
    arja.vaulas@evl.fi
    Laajasalon kirkko, Reposalmentie 13, 00840 Helsinki

  • Jaani Vilkkilä

    seurakuntapastori, Roihuvuoren seurakunta

    09 23405766
    jaani.vilkkila@evl.fi
    Laajasalon kirkko, Reposalmentie 13, 00840 Helsinki

  • Kanttorit

  • Hannele Filppula

    kanttori, Roihuvuoren seurakunta

    09-2340 5717
    hannele.filppula@evl.fi

  • Päivi Niva-Vilkko

    kanttori, Roihuvuoren seurakunta

    09-2340 5727
    paivi.niva-vilkko@evl.fi

  • Diakoniatyöntekijät

  • Hannele Juvonen

    diakoniatyöntekijä, Roihuvuori, Roihuvuoren seurakunta

    09-2340 5718
    hannele.juvonen@evl.fi

  • Anni Mero-Hiltunen

    diakoniatyöntekijä, Laajasalo, Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5748
    anni.mero-hiltunen@evl.fi

  • Kristiina Selin

    diakoniatyöntekijä, Laajasalo, Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5738
    kristiina.selin@evl.fi

  • Nuorisotyöntekijät

  • Marko Anttila

    Nuorisotyönohjaaja, Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5705, 050 384 9055
    marko.anttila@evl.fi
    Lisätiedot: Poikatyö
    Linkki

  • Saila Lavonen

    Nuorisotyönohjaaja, Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5722, 050 353 7979
    saila.lavonen@evl.fi
    Lisätiedot: Tyttötyö
    Linkki

  • Jaakko Niiles

    Nuorisotyönohjaaja, virkavapaalla, Roihuvuoren seurakunta

    050 5524711
    jaakko.niiles@evl.fi
    Linkki

  • Lapsityöntekijät

  • Nina Haddadin

    Lapsityöntekijä, Roihuvuoren seurakunta

    Pyhäkoulu, Tammisalon iltapäiväkerho
    09 2340 5723
    nina.haddadin@evl.fi
    Tammisalon kirkko, Väylänrinne 1, 00830 Helsinki

  • Riina Lamberg

    lapsityöntekijä, Roihuvuoren seurakunta

    Laajarannan päiväkerho, Tammisalon iltapäiväkerho
    09 2340 5743
    riina.lamberg@evl.fi
    Laajaranta, Humalniementie 15

  • Päivi Meriläinen

    lapsityöntekijä, tiiminvetäjä, Roihuvuoren seurakunta

    09-2340 5703
    paivi.merilainen@evl.fi
    Laajasalon kirkko, Reposalmentie 13, 00840 Helsinki

  • Taini Nurmesviita

    lapsityöntekijä, Roihuvuoren seurakunta

    Pyhäkoulut
    09 2340 5763
    taini.nurmesviita@evl.fi
    Roihuvuoren kirkko, Tulisuontie 2, 00820 Helsinki
    Lisätiedot: Hoitovapaalla 31.5.2017 asti

  • Margit Pulkkinen

    lapsityöntekijä, Roihuvuoren seurakunta

    Laajasalon päivä- ja iltapäiväkerho
    09 2340 5783
    margit.pulkkinen@evl.fi
    Laajasalon kirkko, Reposalmentie 13, 00840 Helsinki

  • Marika Pulkkinen

    lapsityöntekijä, Roihuvuoren seurakunta

    Laajasalon päivä- ja iltapäiväkerho
    09 2340 5733
    marika.pulkkinen@evl.fi
    Laajasalon kirkko, Reposalmentie 13, 00840 Helsinki

  • Suntiot

  • Jaana Kangas

    suntio, Tammisalon ja Roihuvuoren kirkko, Roihuvuoren seurakunta

    Tammisalon kirkko
    09 2340 5790
    jaana.j.kangas@evl.fi
    Tammisalon kirkko, Väylänrinne 1, 00830 Helsinki

  • Pekka Keränen

    pääsuntio, Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5715
    pekka.keranen@evl.fi
    Roihuvuoren kirkko, Tulisuontie 2, 00820 Helsinki

  • Joni Koski

    suntio, Laajasalon kirkko, Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5752
    joni.koski@evl.fi
    Reposalmentie 13, 00840 Helsinki

  • Maarit Krigsholm

    suntio, Roihuvuoren kirkko, Roihuvuoren seurakunta

    09-2340 5720
    maarit.krigsholm@evl.fi
    Roihuvuoren kirkko, Tulisuontie 2, 00820 Helsinki

  • Marja-Liisa Kuparinen

    suntio, Roihuvuoren kirkko, Roihuvuoren seurakunta

    09-2340 5740
    marja-liisa.kuparinen@evl.fi
    Roihuvuoren kirkko, Tulisuontie 2, 00820 Helsinki

  • Faisal Masih

    suntio, Laajasalon kirkko, Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5760
    faisal.masih@evl.fi
    Reposalmentie 13, 00840 Helsinki

  • Merja Mähönen

    suntio, Laajasalon kirkko, Roihuvuoren seurakunta

    09-2340 5750
    merja.mahonen@evl.fi
    Laajasalon kirkko, Reposalmentie 13, 00840 Helsinki

  • Sihteerit

  • Jaana Kiiski

    seurakuntasihteeri, Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5700
    jaana.kiiski@evl.fi

  • Jouni Maijanen

    seurakuntasihteeri , Roihuvuoren seurakunta

    09 2340 5730
    jouni.maijanen@evl.fi

  • Luottamushenkilöt

  • Jukka Annala

    seurakuntaneuvoston ja kirkkovaltuuston jäsen, Roihuvuoren seurakunta

    050-62 022
    Linkki

  • Hannu Jokipaltio

    seurakuntaneuvoston jäsen, Roihuvuoren seurakunta

    040-507 1801

  • Lauri Kopponen

    seurakuntaneuvoston, kirkkovaltuuston ja yhteisen kirkkoneuvoston jäsen, Roihuvuoren seurakunta

    lakimies
    lauri.kopponen@gmail.com

  • Kirsti Kosonen

    seurakuntaneuvoston jäsen, Roihuvuoren seurakunta

    kirsti.kosonen@elisanet.fi

  • Ilmo Liimatta

    seurakuntaneuvoston jäsen, Roihuvuoren seurakunta

    roihuvuori.srk@evl.fi

  • Juhani Lönnroth

    seurakuntaneuvoston jäsen, Roihuvuoren seurakunta

    roihuvuori.srk@evl.fi

  • Seija Muurinen

    seurakuntaneuvoston ja kirkkovaltuuston jäsen, Roihuvuoren seurakunta

    050 331 6754
    Linkki

  • Johanna Paasonen

    seurakuntaneuvoston jäsen, Roihuvuoren seurakunta

    roihuvuori.srk@evl.fi

  • Mialeena Pärssinen

    seurakuntaneuvoston ja kirkkovaltuuston jäsen, Roihuvuoren seurakunta

    pinkkuniini@gmail.com

  • Ville Salonen

    seurakuntaneuvoston jäsen, Roihuvuoren seurakunta

    050-350 8721

  • Margit Sjöroos

    seurakuntaneuvoston jäsen, Roihuvuoren seurakunta

    roihuvuori.srk@evl.fi

  • Juha-Matti Terämä

    seurakuntaneuvoston ja kirkkovaltuuston jäsen, Roihuvuoren seurakunta

    045-130 6324

  • Wiking Vuori

    seurakuntaneuvoston ja kirkkovaltuuston jäsen, Roihuvuoren seurakunta

    roihuvuori.srk@evl.fi

  • Varpu Välimaa

    seurakuntaneuvoston jäsen, Roihuvuoren seurakunta

  • Muut

  • Misku Välimäki

    tiedottaja, Kiikari-lehden toimitussihteeri, Roihuvuoren seurakunta

    tiedotus
    09 2340 5713
    miska-maria.valimaki@evl.fi