Vuosaaren seurakuntaneuvosto

Puheenjohtajana toimii kirkkoherra Jussi Mäkelä ja
sihteerinä seurakuntasihteeri Helena Salo. Neuvosto kokoontuu 10 kertaa vuodessa.

Seurakuntaneuvosto 2015 - 2018


Hinkkanen Anja, seurakuntaneuvoston jäsen
Vuosaaren Kokoomuslaisten TOIVO
anja.hinkkanen@gmail.com

Huhtinen Pekka, seurakuntaneuvoston jäsen
Vastuunkantajat
pekka.huhtinen@sley.fi

Jalovaara Ville, seurakuntaneuvoston jäsen
Yhteisen kirkkovaltuuston ja yhteisen kirkkoneuvoston jäsen
Koko Kansan Kirkko
ville.jalovaara@helsinki.fi

Lindholm Marja, seurakuntaneuvoston jäsen
Kirkon Kevät
marja.lindholm@diak.fi

Niemi Antti, seurakuntaneuvoston jäsen
Koko Kansan Kirkko
antti.niemi1@gmail.com

Purhonen Lea, seurakuntaneuvoston varapuheenjohtaja
Kirkon Kevät
lea.purhonen@alumni.helsinki.fi

Pynnönen Heikki, seurakuntaneuvoston jäsen
Yhteisen kirkkovaltuuston jäsen
Vastuunkantajat
heikki.pynnonen@luukku.com

Raittinen Timo, seurakuntaneuvoston jäsen
Yhteisen kirkkovaltuuston jäsen
Vuosaaren Kokoomuslaisten TOIVO
timo.raittinen@rastor.fi

Ranssi-Matikainen Hanna, seurakuntaneuvoston jäsen
Vastuunkantajat
hanna.ranssi-matikainen@parempiavioliitto.fi

Saario Maija, seurakuntaneuvoston jäsen
Yhteisen kirkkovaltuuston jäsen
Kirkon Kevät
maija.saario@evl.fi

Sirkiä Hertta, seurakuntaneuvoston jäsen
Kirkon Kevät

Sopanen Satu, seurakuntaneuvoston jäsen
Yhteisen kirkkovaltuuston jäsen
Kirkon Kevät
satu.sopanen@gmail.com

Toijonen Karita, seurakuntaneuvoston jäsen
Koko Kansan Kirkko
toijonenkarita@gmail.com

Vierunen Maarit, seurakuntaneuvoston jäsen
Vuosaaren Kokoomuslaisten TOIVO
maarit.vierunen@gmail.com

___________________________________________________________

Neuvoston pöytäkirjat

2017

SN_3/2017 (pdf, 0.03 Mt) SN_1/2017 (pdf, 0.05 Mt) SN_2/2017 (pdf, 0.05 Mt) 2016_toimintakertomus.pdf (pdf, 4.58 Mt)

2016

SN_10/2016 (pdf, 0.04 Mt) SN_9/2016 (pdf, 0.03 Mt) SN_8/2016 (pdf, 0.03 Mt) SN_7/2016 (pdf, 0.04 Mt) SN_6/2016 (pdf, 0.04 Mt) SN_5/2016 (pdf, 0.03 Mt) SN_4/2016 (pdf, 0.04 Mt) SN 3/2016 (pdf, 0.04 Mt) SN 2/2016 (pdf, 0.04 Mt) SN 1/2016 (pdf, 0.04 Mt)

2015

SN 9/2015 (pdf, 0.04 Mt) SN 8/2015 (pdf, 0.03 Mt) SN_7/2015 (pdf, 0.04 Mt) SN_6/2015 (pdf, 0.03 Mt) SN 5/2015.pdf (pdf, 0.04 Mt) SN 4/2015 (pdf, 0.04 Mt) SN 3/2015 (pdf, 0.04 Mt) SN 2/2015 (pdf, 0.04 Mt) SN 1/2015 (pdf, 0.04 Mt)

2014

SN 11/2014 (pdf, 0.03 Mt) SN 10/2014 (pdf, 0.03 Mt) SN 9/2014 (pdf, 0.04 Mt) SN 8/2014 (pdf, 0.03 Mt) SN 7/2014 (pdf, 0.01 Mt) SN 6/2014 (pdf, 0.04 Mt) SN 5/2014 (pdf, 0.03 Mt) SN 4/2014 (pdf, 0.04 Mt) SN 3/2014 (pdf, 0.03 Mt) SN 2/2014 (pdf, 0.04 Mt) SN 1/2014 (pdf, 0.04 Mt)

2013

SN 10/2013 (pdf, 0.03 Mt) SN 9/2013 (pdf, 0.04 Mt) SN 8/2013 (pdf, 0.03 Mt) SN 7/2013 (pdf, 0.03 Mt) SN 6/2013 (pdf, 0.04 Mt) SN 5/2013 (pdf, 0.03 Mt) SN 4/2013 (pdf, 0.03 Mt) SN 3/2013 (pdf, 0.02 Mt) SN 2/2013 (pdf, 0.03 Mt) SN 1/2013 (pdf, 0.03 Mt)

2012

SN 10/2012 (pdf, 0.03 Mt) SN 9/2012 (pdf, 0.03 Mt) SN 8/2012 (pdf, 0.01 Mt) SN 7/2012 (pdf, 0.04 Mt) SN 6/2012 (, ) SN 5/2012 (pdf, 0.02 Mt) SN 4/2012 (pdf, 0.04 Mt) SN 3/2012 (pdf, 0.03 Mt) SN 2/2012 (pdf, 0.02 Mt) SN 1/2012 (pdf, 0.03 Mt)

2011

SN 10/2011 (pdf, 0.02 Mt) SN 9/2011 (pdf, 0.04 Mt) SN 8/2011 (pdf, 0.03 Mt) SN 7/2011 (pdf, 0.04 Mt) SN 6/2011 (pdf, 0.03 Mt) SN 5/2011 (pdf, 0.03 Mt) SN 4/2011 (pdf, 0.02 Mt) SN 3/2011 (pdf, 0.02 Mt) SN 2/2011 (pdf, 0.01 Mt) SN 1/2011 (pdf, 0.03 Mt)