Vuosaaren seurakunnan papit

PAPPI PÄIVYSTÄÄ VIRASTOSSA
ma, ti, to ja pe klo 10 - 13
ke klo 15 - 18
Puh. 09 2340 6502.

Vuosaaren seurakunta papisto

  • Tiina Ahonen

    seurakuntapastori, lähetystyö, Meri-Rastilan aluetyö, Vuosaaren seurakunta

    050 4671 238, 09 2340 6506
    tiina.ahonen@evl.fi

  • Marketta Antola

    II kappalainen, monikulttuurisuustyö, Katukappeli, Kallahden aluetyö, Vuosaaren seurakunta

    050 4474 833, 09 2340 6519
    marketta.antola@evl.fi

  • Lauri Holma

    seurakuntapastori, kasvatustyö, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6546, 050 414 5361
    lauri.holma@evl.fi

  • Arto Huhdanmäki

    seurakuntapastori, diakoniatyö, Katukappeli, Keski-Vuosaaren aluetyö, Vuosaaren seurakunta

    050 363 1073, 09 2340 6523
    arto.huhdanmaki@evl.fi

  • Johanna Joronen

    seurakuntapastori, 50%, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6526
    johanna.joronen@evl.fi

  • Samuel Paananen

    seurakuntapastori, rippikoulutyö, Vuosaaren seurakunta

    Vuosaaren seurakunta
    09 2340 6528, 050 309 3783
    samuel.paananen@evl.fi

  • Antti Pesonen

    seurakuntapastori, evankelioimistyö, Vuosaaren seurakunta

    09 2340 6533, 050 406 0039
    antti-pekka.pesonen@evl.fi

  • Tommi Vanhanen

    johtava kappalainen, Vuosaaren seurakunta

    050 532 7825, 09 2340 6527
    tommi.vanhanen@evl.fi