Kiinteistötoimisto

  • Johto

  • Kai Heinonen

    Kiinteistöjohtaja, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2700, 050-62 322
    kai.heinonen@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Esimiehet

  • Risto Lehto

    Hautaustoimen päällikkö , Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2760
    risto.lehto@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Petteri Leinonen

    Kiinteistökehityspäällikkö, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2710
    petteri.leinonen@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Niko Parikka

    Ylläpitopäällikkö, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2732
    niko.parikka@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Pekka Suominen

    Tilapalvelupäällikkö, Kiinteistötoimisto

    Tilapalvelut / isännöinti
    09-2340 2754
    pekka.a.suominen@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Sihteerit

  • Heta Kiiski

    Hautaustoimen assistentti, Kiinteistötoimisto

    09 2340 2761
    heta.kiiski@evl.fi
    Kolmas linja 22 B 00530 Helsinki

  • Maarit Kuusela

    Ylläpitoassistentti, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2701
    maarit.kuusela@evl.fi
    Kolmas linja 22 B, 00530 Helsinki

  • Elina Rikaniemi

    Hautaustoimen assistentti (äitiyslomalla), Kiinteistötoimisto

    09 2340 2761
    elina.rikaniemi@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Hannele Sovio

    Vuokrausassistentti, Kiinteistötoimisto

    vuokra-asunnot
    09-2340 2753
    hannele.sovio@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Sini Vepsäläinen

    Kiinteistöassistentti, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2751
    sini.vepsalainen@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Outi Välimäki

    Johdon sihteeri, Kiinteistötoimisto

    09 2340 2703
    outi.valimaki@evl.fi
    Kolmas linja 22 B, 00530 Helsinki

  • Muut

  • Marko Hakkarainen

    Hankekehitysinsinööri (virkavapaalla), Kiinteistötoimisto

    09 2340 2742
    marko.hakkarainen@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Kai Heinävaara

    Hankekehitysinsinööri, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2731
    kai.heinavaara@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Elina Hienonen

    Ympäristöasiantuntija, Kiinteistötoimisto

    09 2340 2768
    elina.hienonen@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Sami Holopainen

    puuseppä, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2736
    Faksi (09) 2340 2747
    korjausmiehet@evl.fi
    Malmin hautausmaa, Malmin kalmistontie, 00700 Helsinki

  • Pauli Hämäläinen

    Seurakuntien talon talonmies, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2246
    pauli.hamalainen@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Satu Kaila

    Controller, Kiinteistötoimisto

    09-2340 2743
    satu.kaila@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Seppo Kangas

    Puuseppä, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2736
    Faksi (09) 2340 2747
    korjausmiehet@evl.fi
    Malmin hautausmaa, Malmin kalmistontie, 00700 Helsinki

  • Päivi Kiviniemi

    Ympäristömestari, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2762
    paivi.kiviniemi@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Raimo Laurasvaara

    Valvontapuutarhuri, Kiinteistötoimisto

    09 2340 2734
    raimo.laurasvaara@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Martti Löppönen

    Talotekniikka asiantuntija, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2727
    martti.lopponen@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Harry Marttinen

    puuseppä, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2739
    Faksi (09) 2340 2747
    korjausmiehet@evl.fi
    Malmin hautausmaa, Malmin kalmistontie, 00700 Helsinki

  • Markku Matilainen

    Käyttömestari, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2728
    Faksi vikailmoitukset (09) 2340 2441
    markku.matilainen@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Leila Määttä

    Työpäällikkö, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2722
    leila.maatta@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Pentti Niska

    Huoltopäällikkö, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2726
    pentti.niska@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Taina Ovaska

    Rakennuttaja-asiamies, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2704
    taina.ovaska@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 HELSINKI

  • Terttu Räsänen

    Rakennusarkkitehti, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2702
    terttu.rasanen@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Hannele Siitonen

    Työpäällikkö, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2721
    hannele.siitonen@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Hannu Taskinen

    Toimitilapäällikkö, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2752
    hannu.taskinen@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Kalevi Tuovila

    Isäntä-Talonmies, Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2774
    kalevi.tuovila@evl.fi
    Korpirauhan leirikeskus

  • Sirpa Turunen

    Siivoussuunnittelija (ympäristövastaava), Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2705
    sirpa.turunen@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Antti Viljanen

    Arkiston järjestelijä, Kiinteistötoimisto

    09 2340 2706
    antti.viljanen@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki

  • Arja Wuoti

    Palveluesimies , Kiinteistötoimisto

    (09) 2340 2729
    arja.wuoti@evl.fi
    Kolmas linja 22, 00530 Helsinki